Portal_background_image

جلسه شوراي اداري شهرستان تفرش

صبح امروز با حضور علی میرزایی فرماندار ،حسینی نماینده مردم تفرش ،آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی ،مومنی امام جمعه یادگاری رییس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی ،میرزا خانی مدیر کل اقتصادی و دارایی استان ،آمره ای مدیر کل امور آب منطقه ای استان و جمعی از مسئولین دستگاههای اجرایی شهرستان تفرش جلسه شورای اداری شهرستان در محل فرمانداری تشکیل و برگزار شد. https://telegram.me/FarmandariTafreshAdmin

علی میرزایی فرماندار تفرش گفت: در دهه فجر امسال 218 برنامه اجرا می شود و 49 طرح عمرانی در سطح شهرستان به بهره برداری می رسد.

میرزایی اظهار کرد: در حال حاضر اعتبارات استانی بر اساس جمعیت اختصاص پیدا می کنند ولی بهتر است که براساس محرومیتها تخصیص پیدا کند چراکه در شهر کوچکی نظیر تفرش مشکلات متعددی در حوزه راه، آب، روستاها و زیرساختها وجود دارد.

وی ادامه داد: در سطح استان، نظارت بر اجرای اعتبارات دستگاهها به درستی انجام نمی شود و در صورت وجود نظارت دقیقتر، طرحهای شهرستانی با سرعت بیشتری انجام می شوند.

فرماندار تفرش مدرسه نیمه ساز اسماعیل بهرامی، ساختمان آموزش و پرورش و انتقال پمپ بنزین کنار آرامگاه پروفسور حسابی به منظور اجرای طرح حسابیه را از طرحهای عمرانی نیازمند اعتبار در سطح شهرستان عنوان کرد..

علی میرزایی خاطر نشان کرد: 25 جلسه با موضوع اقتصاد مقاومتی در سطح شهرستان تشکیل شده است و با وجود داشتن مصوبات، اما بانکها همکاری لازم را ندارند و اقدامات را به بن بست می رسانند.

امام جمعه تفرش با بیان این مطلب که باید قدردان افراد خادم و زحمت کش بود،با اشاره به شخصیت سیاسی و تاثیر گذار آیت ا.. هاشمی رفسنجانی از خدمات وی تجلیل و قدر دانی نمودو گفت:باید قدردان زحمات ایشان در طول زمان قبل و بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران بود.

وی گفت که با تمام وجود بایدبرای شهر تلاش کرد و برای رفع مشکلات موجود همت نمود.

امام جمعه تفرش در خصوص کمبود اعتبارات در تقویت زیرساختهای فرهنگی بیان کرد: تقویت زیر ساختهای فرهنگی امری مهم است که نیازمند نظر ویژه مسئولین است.

  محمد حسینی نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت:. همه اقدامات بسته به اعتبارات نیست. برخورد درست با ارباب رجوع و توجیه  آنها و راهنمایی در چار چوب قانون می تواند در رضایتمندی مردم تاثیر گذار باشد..

حسینی با اشاره به مشکلات شهرداری تفرش، اظهار کرد: در اصلاحیه بودجه سال 95، مبلغ 2500 میلیارد تومان بابت مطالبات شهرداری در کل کشور در نظر گرفته شده است که با قطعی شدن مطالبات از سوی شهرداری تفرش از دستگاههای اداری، از این محل قابل پرداخت است.

وی افزود: درست است که اعتبارات عمرانی شهر تفرش پایین است ولی با تخصیص همین مقدار به شهرستان، شاهد اجرای اقدامات خوبی خواهیم بود.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درباره راه و شهرسازی نگرانیم، زمان را از دست داده ایم و الان هم فصل سرما است و اعتبارات این مجموعه به خاطر تقسیم شدن به دو مجموعه جدا یعنی راه و شهرسازی و حمل و نقل جاده ای در هاله ای از ابهام است.

حسینی در خصوص گازرسانی به روستاهای تفرش، بیان کرد: قرار است تا 22 بهمن امسال 14 روستا از نعمت گاز بهرمند شوند و عملیات گازرسانی در مابقی روستاها به جز 2 روستا تا پایان شهریور سال آینده تکمیل شود. باید پیگیریهای لازم از سوی مسئولین شهرستان انجام شود دیگر عقب افتادگی مورد پذیرش نیست.

استقرار پزشک در درمانگاه جفتان، احترام به قانون در ادارات، اعتبار کم در حوزه های فرهنگی از دیگر محورهایی بود که حسینی به آنها اشاره کرد.

یادگاری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی گفت: امسال، 8 درصد اعتبارات استان مرکزی به شهرستان تفرش تعلق گرفته است که با توجه به جمعیت کم، اعتبارات خوبی تعلق گرفته است.

یادگاری اظهار کرد: امسال، 14 میلیارد تومان به طرح آب رسانی هفتیان تعلق گرفته بود که با سفر ریاست جمهوری به 21 میلیارد تومان تبدیل شد و تاکنون این طرح تخصیص کامل دریافت کرده است و می توان گفت 70 درصد اعتبارات تفرش برای طرح آب هفتیان است.

وی افزود: یکی از سیاستهای دولت، استفاده از منابع غیر دولتی و بخشهای خصوصی است که از این طریق می توان طرحها را پیش برد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی ادامه داد: با توجه به اینکه شهرستان تفرش فاقد صنایع قوی است و ارزش افزوده بالایی ایجاد نمی شود، لذا کمبود منابع وجود دارد، امیدواریم در پایان سال به شهرداری تفرش کمک بیشتری شود.

یادگاری بیان کرد: مدیریت راه و شهرسازی از مدیریت حمل و نقل جاده ای در سطح استان و شهرستانها جدا شده و طرحها ابلاغ شده است و امکان هزینه کردها وجود دارد.

وی اضافه کرد: طرحهای گردشگری نظیر حسابیه و مسجدششناو از اعتبارات خوبی بهره مند شده است..

 آمره ای مدیرکل آب منطقه ای استان مرکزی گفت: دخل و خرج آب در استان مرکزی یکی نیست چراکه میزان بارش ها و ماندگاری آنها تغییر کرده و متوازن با مصرف مردم نیست.

آمره ای با اشاره به طرح ملی آب رسانی هفتیان تفرش اظهار کرد: در خصوص این طرح جای عذرخواهی از مردم تفرش وجود دارد چراکه به دلایل بحثهای مالی و فنی روند طرح به طول انجامید و باید زودتر افتتاح می شد. تاکنون 30 کیلومتر از خط اصلی اجرا شده است، 100 کیلومتر خطوط فرعی روستایی مانده است. 5 روستا تامین آب شده اند و با افتتاح مخزن در جفتان می توان گفت 70 درصد طرح پیشرفت داشته است.

وی ادامه داد: با دریافت اعتبارات از طریق اسناد خزانه و اوراق مشارکت، لوله ها تا پایان امسال خریداری و به محل انجام طرح منتقل می شوندو عملیات اجرایی در سال جدید سرعت بیشتر می گیرد. برای انتقال هر هزار لیتر آب این چشمه 24 هزار تومان هزینه می شود و در کل 109 میلیارد تومان برای این طرح در قرارداد ذکر شده است.

میرزاخانی مدیرکل اقتصاد و امور دارایی استان مرکزی در خصوص درآمدها و مالیات استان مرکزی مطالبی را بیان کرد

@FarmandariTafresh

گالری تصاویر


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری تفرش


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها